Aktualności

20/10/wt., 20 paź 2020 11:30:44 +0200 0 Komentarzy

JAKI TANIEC WYBIERZESZ?

                     XXI wiek to okres „renesansu” w tańcu. Możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni styl tańca i będzie bardzo zadowolony z swojego wyboru. 

W dzisiejszych czasach dostępność miejsca do nauki tańca to już żaden problem. 

W dużych miastach jest naprawdę wiele szkół, a w każdym mniejszym też znajdziemy chociażby jedną szkołę tańca.
Ponadto coraz modniejsze stają się kursy tańca on-line, z których możesz skorzystać tak naprawdę z każdego miejsca na ziemi. 

Dlatego każdy zainteresowany tańcem mały i duży znajdzie coś dla siebie! 

Natomiast znalezienie odpowiedniego rodzaju tańca wcale nie jest takie łatwe jakby się wydawało. Jednakże dostępność wielu miejsc i różnych stylów na pewno ułatwi sprawę. 

Jaki są Twoje oczekiwania? 
Przede wszystkim podczas wyboru tańca należy zadać sobie fundamentalne pytanie: CHCĘ SIĘ DOBRZE BAWIĆ czy CHCĘ ZDOBYWAĆ NAGRODY.
Odpowiedź na to pytanie już mniej więcej pokaże kierunek, w którym należy szukać. 

Jeśli jesteś żądny nagród to Taniec Towarzyski zaprowadzi Cię na niesamowite turnieje, a to miejsca dla wszystkich tych, którzy pragną zdobywać laury. Natomiast droga do nich jest bardzo ciężka i często wymaga ogromnego poświęcenia. 

Jeśli chcesz wykorzystać zdobyte umiejętności w dniu codziennym to zdecydowanie należy przyjrzeć się tańcom z kategorii użytkowe czy socjal.
Zaobserwowaliśmy które tańce i rodzaje wybierają dzieci, dorośli i seniorzy. Być może ten podział będzie pomocny. 

Na jakie tańce najchętniej uczęszczają dzieci i młodzież? 

                  Dzieci i młodzież wybiera takie kategorie, które pozwalają im na zdobywanie nagród oraz rozwój techniczny, co jest bardzo dobrym posunięciem w przyszłość. Generalnie wybory dzieci są idealną bazą pod dalszy rozwój kariery.
Dzieci są żądne rywalizacji i osiągnięć, a jednocześnie istotna dla nich jest kwestia ciągłego rozwoju – dzieci po prostu są bardzo wymagającymi kursantami, chcą by ciągle się coś działo, nie lubią stać w miejscu.
Style wybierane przez dzieci i młodzież to: 

  • TANIEC SOLO ( Modern Jazz, Show Dance, Street Dance, Dancehall/Ragga)
  • TANIEC W PARACH (TOWARZYSKI)

Oczywiście są też inne style taneczne, które dzieci mogłyby wybierać, natomiast są one rzadziej spotykane w szkołach tańca, przez co nie mamy świadomości, że możemy wysłać pociechę na taki rodzaj tańca. Między innymi (taniec irlandzki, step, salsa, bachata). 

Szerzej omówimy każdy wymieniony styl w kolejnych artykułach 🙂 

Co z dorosłymi? 

                  Z naszych obserwacji wynika, że osoby w wieku produkcyjnym (drobny przekąs nie jest zły) 😉 mają największy wachlarz do wyboru. Jednakże nie korzystają ze wszelkich możliwości, które są dla nich dostępne na wyciągniecie ręki.
Lubią i korzystają zazwyczaj z tych kursów, zajęć i stylów które są polecane i powszechnie znane, a szkoda…
Na chwilę obecną dwa główne nurty na które się decydują to SOCJAL oraz zajęcia SOLO DLA PAŃ. Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób w przedziale wiekowym 20-50 chcąc nauczyć się tańczyć w parze wybierała kurs tańca towarzyskiego.
Dziś tendencja ta ulega zmianie ze względu na większą świadomość społeczną i częściej wybierane są kursy tańców użytkowych

A seniorzy? 

                 Czas na wisienkę na torcie! Czyli naszych kochanych seniorów, którzy mają coraz to większą świadomość jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu wolnego.
Dzięki coraz to liczniejszemu funkcjonowaniu UTW ludzie starsi chcą i wiedzą, że mogą wyjść poza dom! Uczęszczają na wiele zajęć zorganizowanych i coraz to częściej wybierają taniec.
A ich najczęstszym wyborem są tańce grupowe na przykład: taniec liniowy, taniec w kręgu, squer dance, zumba gold (senior) bądź niesamowite tango argentyńskie – taniec który wymaga niesamowitego spokoju ducha, dojrzałości i jest po prostu bardzo imponujący. 
Nie wszystkie style taneczne są w Polsce spopularyzowane ponieważ świadomość społeczna o przekonaniu, że osoba 50+ może zacząć uczyć się tańczyć jest bardzo niewielka.
W zmianie tego poglądu bardzo dużą rolę odgrywają uniwersytety trzeciego wieku, dzięki coraz szerszemu spektrum zajęć taneczno-ruchowych. 

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi przekonacie się, że tańczyć może każdy bez względu na wiek, umiejętności. Wystarczą po prostu chęci! 

Stylów tańca jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

W kolejnych artykułach będziemy chcieli pokazać wam i omówić pokrótce czym charakteryzuje się większość stylów tanecznych. 

  

Leave a Comment

Your email address will not be published.